معماری
سرخط خبرها
خانه >>> روانشناسی یادگیری >>> مغز با یادگیری زبان‌های مختلف تغییر نمی‌کند
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

مغز با یادگیری زبان‌های مختلف تغییر نمی‌کند

 

مغز با یادگیری زبان‌های مختلف تغییر نمی‌کند

مغز با یادگیری زبان‌های مختلف تغییر نمی‌کند

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که الگوهای فعال سازی عصبی در مغز در زمان یادگیری زبان‌های مختلف مانند انگلیسی یا پرتغالی ثابت باقی می‌مانند.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندین اکسپرس، مارسل جاست، استاد دانشگاه کارنگی ملون در ایالات متحده اظهار کرد: نتایج این پژوهش به ما نشان می‌دهد که بیشتر قسمت‌های مغز ما در هنگام صحبت کردن به زبان‌های مختلف و یا یادگیری آنها ثابت بوده و تغییری نمی‌کند.

وی افزود: اطلاعات معنایی همگی در یک محل ایجاد شده و سطوح شدت همه آنها برای تمامی افراد یکسان است.

محققان برای این پژوهش، 15 پرتغالی زبان را انتخاب کردند که هشت نفر از آنها دو زبانه بوده و به زبان‌های پرتغالی و انگلیسی صحبت می‌کردند.

در این پژوهش از شرکت کنندگان خواسته شد که 60 جمله به زبان پرتغالی را بخوانند و به طور همزمان توسط یک اسکنر fMRI از مغز آنها تصویربرداری می‌شد.

محققان این دانشگاه همچنین یک مدل محاسباتی را توسعه داده بودند که براساس الگوهای فعال سازی قادر به پیش بینی جملاتی بود که شرکت کنندگان به پرتغالی می‌خواندند.

تصاویر گرفته شده از مغز شرکت کنندگان نشان داد که الگوهای فعالیت برای 60 جمله خوانده شده در یک محل از مغز ایجاد شده و سطوح شدت هر دو زبان انگلیسی و پرتغالی یکسان است.

علاوه بر این، نتایج نشان داد که الگوهای فعال سازی بسته به میزان اهمیت به چهار دسته معنایی شامل افراد، مکان‌ها، اقدامات و احساسات گروه بندی می‌شوند.

این پژوهش در مجله NeuroImage به چاپ رسیده است.

 

حتما بخوانید:  چگونه اشتباه نکنیم-ریاضیات پنهان در زندگی روزمره
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس