معماری
سرخط خبرها
خانه >>> نکات مطالعه کنکور >>> ساده ترین راه های افزایش حافظه
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

ساده ترین راه های افزایش حافظه

روش یادگیری SQ3R

ساده ترین راه های افزایش حافظه

براي اينکه بتوانيد حافظه قوي داشته باشيد بسياري از پزشکان به خوردن غذاهاي مختلف و انجام حرکات هوازي اشاره مي کنند. در حالي که شايد بتوان راه هاي ساده تري براي افزايش حافه يافت که حتي نياز به تحرک هم ندارد

 

آينده بين باشيد

يکي از راه هاي آسان براي افزايش حافظه نگاه به دور دست ها و آينده است. بسياري از ما بيشتر به دنبال امروز خود هستيم در حالي که ذهن وقتي قوي مي شود که نگاه اصلي اش به آينده باشد. بسياري از محققان به اين نتيجه رسيده اند که افراد اينده بين حافظه بهتري دارند.

ارتباط دهيد

يکي ديگر از راه هاي جالب براي رسيدن به يک خافظه خوب ارتباط برقراق کردن بين اشيايي است که در ذهن شما وجود دارد. بسياري از تنها برخي چيزها را به خاطر مي سپاريم در حالي که اگر بين حافظه کوتاه مدت و بلندمدت ارتباط برقرار کنيم ديگر دچار فراموشي نمي شويم.

به مغز سخت بگيريد

هميشه مي گويند بدن انسان زير ورزش هاي سخت است که ورزيده مي شود اين مورد براي مغز نيز جواب گو است. بهترين گزينه استفاده از مسائل سخت رياضي و تلاش براي حل انان است. اين کار مغز شما را به کار مي گيرد و همچنين قدرت آن را افزايش مي دهد.

پيچيده رفتار کنيد

هر جه کارهاي پيچيده تري را به حافظه خود بسپاريد و سعي در به ياداوردن آن ها داشته باشيد ذهن شما بيشتر براي درک مفاهيم ساده آماده مي شود. بسياري از ما تنها دوست داريم همه چيز را به ساده ترين روش ياد بگيريم در حالي که برخي راه هاي سخت شايد به کار نيايند اما مغز شما را قدرتمند مي کنند.

حتما بخوانید:  جلوگیری از خواب‌آلودگی

تمرين کنيد

تمرين و تکرارلازمه به نتيجه رساندن يک کار است. براي افزايش حافظه نيز شما به اين مورد نياز زيادي داريد. بسياري از چيزهايي را که دو يا سه هفته پيش به ياد سپرده ايد را بار ديگر از ذهنتان بخواهيد. همچنين شما مي توانيد خاطراتي که سال گذشته داشته را با تلاش به ياد اوريد و آن ها را يادداشت کنيد.

احساساتي شويد

يکي از راه هاي خوب براي به خاطر سپردن موارد مختلف احساساتي شدن است. رواشناسان به اين نتيجه رسيده اند که بسيار از خاطرات و وقايعي که با احساسات بيشتر به ياد سپرده مي شود بيشتر به ياد شما مي ماند. در اين صورت اگر مغز و احساسات را باهم يکي کنيد مي توانيد نتيجه خوبي بگيريد.

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس