معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> دفتر برنامه‌ریزی و یک برنامه‌ریزی حساب شده
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

دفتر برنامه‌ریزی و یک برنامه‌ریزی حساب شده

دفتر برنامه‌ریزی و یک برنامه‌ریزی حساب شده

دفتر برنامه‌ریزی و یک برنامه‌ریزی حساب شده

دفتر برنامه‌ریزی، مهم‌ترین و کارآمدترین ابزار برای یک برنامه‌ریزی حساب‌شده است و معیاری برای آگاهی از وضعیت و میزان مطالعه‌ی خود است و به بالا بردن انگیزه‌ی دانش‌آموزان در مطالعه‌ی بیش‌تر کمک می‌کند. دانش‌آموزان به مرور زمان با وجود دفتر برنامه‌ریزی ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش می‌دهند و حس رقابت را در خود بالا می‌برند. با پر کردن دفتر برنامه‌ریزی دانش‌آموز به صورت هدفمند و با نظم خاصی تعادل در مطالعه خواهد داشت و در ادامه آگاهانه‌تر عمل می‌کند و این موضوع باعث می‌شود با خود صادقانه‌تر باشد. با برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدتی که دانش‌آموز هر هفته برای خود انجام می‌دهد از نقاط قوت و ضعف خود آگاهی می‌یابد. دفتر برنامه‌ریزی بین درس‌ها تعادل ایجاد می‌کند.

هر کس با توجه به توانایی‌ها و آموخته‌های خود می‌تواند واقعیت‌های خود را در دفتر برنامه‌ریزی ثبت کند تا با توجه به ساعات ثبت‌شده و با بررسی و تحلیل تشخیص دهد که برای هر درس چه میزان مطالعه و چه میزان تست کار کرده است. تعادل بین درس‌ها باعث می‌شود در پایان تابستان به تصویر واقعی از موفقیت دست یابید.

هنگامی که دفتر برنامه‌ریزی را تکمیل می‌کنید به شناخت دقیقی از توانایی‌های خود می‌رسید و عامل مهمی است برای رسیدن به یک طرح و برنامه‌ی واقع‌بینانه. پس هر روز با دقت به صورت مستمر و پیگیر دفتر برنامه‌ریزی را پر کنید و در پایان هر هفته به صفحه‌ی 182 مراجعه کنید تا با ثبت عملکرد هفتگی خود از توانایی‌ها و قابلیت‌های خود شناخت دقیق‌تری به دست آورید. این مهم را در تابستان در برنامه‌ی خود قرار دهید تا مسیر موفقیت را برای خود هموار کنید.

حتما بخوانید:  موفقیت در کنکور با تلاش هوشمندانه
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس