معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> مکانیسم‌های 5 گانه برای موفقیت را بشناسید
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

مکانیسم‌های 5 گانه برای موفقیت را بشناسید

مکانیسم‌های 5 گانه برای موفقیت را بشناسید

مکانیسم‌های 5 گانه برای موفقیت را بشناسید

مکانیسم روالی است که برای رسیدن به یک هدف انجام می‌شود. از جمله مکانیسم‌هایی که دانش‌آموز بعد از آزمون برای بهبود وضعیت خود برای آزمون پیش رو باید سرلوحه‌ی کار خود قرار دهد عبارت‌اند از:

1) نوشتن دفتر برنامه‌ریزی به صورت هدفمند: دانش‌آموز با نوشتن دفتر برنامه‌ریزی نوعی رقابت‌آفرینی از نوع مثبت بی‌نهایت را با خود خواهد داشت. در کنار آن نوشتن ساعات مطالعه باعث می‌شود در هفته‌ی پیش رو در جهت افزایش ساعات مطالعه تکاپو داشته باشد و به کیفیت مطالعه نسبت به هفته‌ی گذشته توجه کند.

2) نوشتن کتاب خودآموزی: نویسنده‌ی این کتاب خود دانش‌آموز است. داوطلب بعد از آزمون با نوشتن اشتباهات و یادگیری‌ ریشه‌ای پاسخ‌های سفید به پیشرفت خود کمک می‌کند. در پایان کتابی شامل چالش‌های دانش‌آموز در طول سال از همه‌ی مباحث تهیه می‌شود و داوطلب در پایان هر پروژه با اشتباهات خود به صورت مجموعه‌ای روبه‌رو می‌شود. این یک امتیاز برای دانش‌آموزان است.

3) بررسی عملکرد با مهم‌ترین ابزار به نام کارنامه: کارنامه‌ی کشوری، کارنامه‌ی 5 نوع درس، کارنامه‌ی بازیابی و کلاسور ارزیابی موجود در صفحه‌ی شخصی به همه‌ی داوطلبان کمک می‌کند تا برای بهبود عملکرد با آگاهی از نقاط ضعف و چالش‌برانگیز خود، نقاط قوت را به نقاط قوت پایدار تبدیل کنند.

4) بررسی درس هر روز در همان روز: این کار را حتی در تابستان با کمک مشاوران کانون انجام دهید؛ زیرا موجب یادگیری آسان و تسریع در روند انتقال مفاهیم به حافظه‌ی ‌بلندمدت می‌شود. برنامه‌ریزی برای تست‌زنی بعد از مطالعه‌ی درس‌ها از موارد حائز اهمیت در این مرحله است.

حتما بخوانید:  اهمیت خواب

5) اختصاص ایستگاه‌هایی در طول هفته برای مرور و جمع بندی: مهم‌ترین قسمت در راستای برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان در نظر گرفتن فرصت‌هایی برای مرور و جمع‌بندی در طول هفته است. به جای توجه بیش از حد به کمیت، کیفیت را جایگزین آن کنید.

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس