معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> تابستان زمان کسب عادات و آزمون و خطا
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

تابستان زمان کسب عادات و آزمون و خطا

تابستان زمان کسب عادات و آزمون و خطا

تابستان زمان کسب عادات و آزمون و خطا

وقتی امتحانات سال سوم تمام می‌شود، تابستان دقیقاً زمانی است که باید خودتان را در شرایط خاص سال چهارم قرار دهید. باید با توجه به شرایط سال کنکور عاداتی را در خودتان ایجاد کنید و روش‌های مطالعه را آزمایش کنید. سال کنکور سالی است که اکثر دانش‌آموزان آن را تجربه نکرده‌اند. ثانیاً با تمام سال‌های تحصیلی تفاوت‌های عمیق دارد.

عادات زیر را در خود تقویت کنید:

– تحمل خود را بالا ببرید. این یکی از ویژگی‌های رتبه‌های برتر است. در سال کنکور باید تحمل خود را در برابر شکست و دشواری درس خواندن افزایش دهید.

تابستان فرصت خوبی است تا از ساعت مطالعه‌ی کم شروع کنید و آستانه‌ی تحمل خود را نسبت به نشستن و مطالعه کردن و البته بیدار ماندن بالا ببرید. این عمل باعث می‌شود با آغاز سال تحصیلی از مهرماه از هم کلاسی‌ها و رقبا یک سر و گردن بالاتر باشید.

جز این‌ها باید تحمل شکست و ناکامی را داشته باشید و با وجود اتفاقاتی از این دست، با انگیزه‌ی بیش‌تری ادامه دهید. برخی از دانش‌آموزانِ باانگیزه هنگام شکست ناامید می‌شوند و دست از درس خواندن می‌کشند. آزمون‌های تابستان فرصت خوبی برای افزایش آستانه‌ی تحمل در برابر شکست یا نتیجه نگرفتن با وجود تلاش است. قطعاً بهترین نتیجه، خود را روز کنکور نشان می‌دهد.

– در آزمون‌های برنامه‌ای شرکت کنید و هر کدام از آن‌ها را یک کنکور بدانید و خود را در شرایط کنکور فرض کنید. ضروری است که هر کاری را که می‌خواهید در شب قبل و روز کنکور انجام دهید از قبل تمرین کنید. از جمله‌ی این نکات خوابیدن به‌موقع و صبحانه خوردن در صبح روز آزمون است که اگر به آن عادت نکنید در روز کنکور دچار مشکل می‌شوید.

حتما بخوانید:  تابستان فصل کاشت برنامه‌ریزی

– تلفن همراه ممنوع! یکی از ویژگی‌های یک کنکوری برتر محدود کردن زمان بازی و تفریح و البته کنار گذاشتن گوشی موبایل است. چه بهتر که در تابستان به نداشتن یک گوشی هوشمند عادت کنید. کشش نسبت به آن بسیار عمیق است و با گذشتن زمان کنار گذاشتن آن سخت‌تر می‌شود.

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس