معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> تابستان فصل آزمون و خطاست
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

تابستان فصل آزمون و خطاست

تابستان فصل آزمون و خطاست

کنکور شرایط ویژه ای دارد که تا کنون آن را تجربه نکرده‌اید. هم‌چنین برنامه یا طرح مدونی نیز وجود ندارد که برای همه کاربرد داشته باشد؛ بنابراین باید خودتان روش‌های کاربردی مناسب خود را پیدا کنید.

برنامه‌ریزی: یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در کنکور برنامه‌ریزی است. برنامه‌‌ریزی باید شخصی باشد؛ زیرا یک نسخه پاسخ‌گوی همه نیست. تابستان فرصت مناسبی است که با آزمون و خطا بتوانید به بهترین برنامه با بالاترین بازده برسید. این مهم با توجه به ابزارهایی مثل دفتر برنامه‌ریزی و راهنمایی‌های پشتیبان دست‌یافتنی است.

روش و کنترل آزمون: دو هفته مطالعه برای هر آزمون یا یک سال مطالعه برای کنکور، خود را در روز آزمون نشان می‌دهد؛ بنابراین لازم است علاوه بر مطالعه‌ی مناسب، روش آزمون دادن را نیز بیاموزید. لازم است در آزمون‌های برنامه‌ای روش‌هایی مثل ضربدر و منها و زمان‌های نقصانی را تمرین کنید تا به آن‌ها عادت کنید و در روز کنکور بهترین استفاده را از آن‌ها داشته باشید.

هم‌چنین برای هر آزمون در تابستان با توجه به شرایط ویژه‌ی خود ترتیب تست‌زنی درس‌های عمومی و اختصاصی را پیدا کنید. درواقع در هر بخش ترتیب درس‌ها را با توجه به سهولت و سرعت در آن درس انتخاب کنید تا هم اعتمادبه‌نفس بالا و حس خوبی پیدا کنید و هم بتوانید برای درس‌های دشوارتر زمان بیش‌تری اختصاص دهید.

این موضوع مهمی است که با آغاز سال تحصیلی از مهرماه در مطالعه و آزمون دادن به ثباتی مطلوب رسیده باشید و در آن زمان فقط و فقط دغدغه‌ی تست و تمرین بیش‌تر داشته باشید.

حتما بخوانید:  مشاوره رایگان انتخاب رشته ریاضی کنکور96
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس