معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> از چه زمانی در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

از چه زمانی در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟

از چه زمانی در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟

از چه زمانی در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟

کنکوری‌های ۹۷! تابستان بهترین زمان و فرصت برای برنامه‌ریزی و تعیین استراتژی‌های مطالعاتی هر درس است. اغلب در تابستان داوطلبان زیادی اقدام به شرکت و ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی می‌کنند و سؤال متداولی که در بین داوطلبان کنکور سراسری وجود دارد عبارت‌ است از

– با توجه به سطح درسی بهتر است از چه وقت در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟

– آیا بهتر نیست در تابستان بیش‌تر به کلاس برویم و تنها برای دوران جمع‌بندی آخر هر ترم، آزمون ثبت نام کنیم؟

– اگر در بهترین و استانداردترین آزمون ثبت نام کنیم تا چه اندازه می‌تواند باعث بهبود کیفیت مطالعاتی و تست‌زنی شود؟

و سؤالاتی از این دستکه اهمیت و ضرورت شرکت در آزمون آزمایشی را مورد پرسش قرار می‌دهد. در ادامه نکاتی ارائه می‌شود تا با خیالی آسوده و مطمئن تصمیم بگیرید.

۱- اگر قصد شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای در تابستان را دارید باید با برنامه‌ریزی اصولی و صحیح درس بخوانید و بدون داشتن مطالعه‌ی کافی و صرفاً فقط ثبت نام، در آزمون شرکت نکنید.

۲- شرکت در آزمونی که برای آن مطالعه‌ی هدفمندی انجام نشده باعث ایجاد عادات غلط مطالعاتی و تست‌زنی می‌شود.به محض برخورد با تست‌هایی که شک دارید یا مبحث مربوط به آن تست را نخوانده‌اید، شروع به تست‌زنی تصادفی می‌کنید و با این کار نه‌تنها نمره‌ی منفی خواهید گرفت بلکه این روش غلطدر مطالعه‌ی شما ریشه‌دار خواهد شد و آن را در طول آزمون‌های بعدی تکرار خواهید کرد، حتی اگر به‌خوبی مطالعه داشته باشید.

۳- شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای برای داوطلبان سطح ضعیف تا متوسط فقط سنجش و محک زدن آموخته‌ها نیست بلکه تمرین مهارت‌های مدیریت آزمون است. هر چه زودتر و مصمم‌تر در آزمون‌‌ها حضور یابیدبه همان میزان مهارت‌های کلیدی مطالعاتی و تست‌زنی در شما افزایش می‌یابد. خطاهای شما در مطالعه و تست‌زنی و در جلسه‌ی آزمون به‌مراتب کم‌تر از زمانی است که در جلسه‌ی آزمون حضور ندارید و فقط در خانه درس می‌خوانید و تست می‌زنید.

حتما بخوانید:  تابستان فصلی از دفتر سرنوشت
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس