معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> بهتر کردن تجربیات سال تحصیلی قبل
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

بهتر کردن تجربیات سال تحصیلی قبل

بهتر کردن تجربیات سال تحصیلی قبل

نگاه به گذشته با ساختار پوششیِ خاص خود و نگاه تکمیلیِ ویژه‌ای که به بهتر کردنِ شرایط یادگیری دارد، سهم کم‌تری در شخصی‌سازی برنامه‌ی مطالعه در تابستان دارد. در این بخش همه چیز مشخص است. سال تحصیلی گذشته به‌نوعی همه چیز را در همه‌ی مباحث از همه‌ی درس‌ها به مرز وضوح و شفافیت رسانده و حالا شرایط برای بهتر کردن یادگیری‌های گذشته فراهم است. موفقیت در بخش نگاه به گذشته به معنی موفقیت در یادگیری مباحث جدید در آینده است اما یک شرط دارد: باید به جزئیات عملکرد خود کاملاً مسلط باشید. نوسان‌های یادگیری شما اکنون باید به ریتمی متعادل و ثابت در سطحی بالاتر از قبل برگردد.

در فاصله‌ی دوهفته‌ای هر آزمون باید بر مهم‌ترین چالش‌های سال تحصیلی مروری داشته باشید و با آرامشی که در آزمون‌های تابستان وجود دارد به دور از نگرانی از امتحاناتِ طول سال، با نگاه به گذشته تلاشتان را بر تکمیل یادگیری‌های ناقص قبلی متمرکز کنید.

این نگاه به آینده است که می‌خواهد در تابستان مهارت شخصی‌سازی شما را محک بزند؛ مهارتی که در طول سال نیاز فراوانی برای پشت سر گذاشتن پرژه‌های چندگانه‌ی برنامه‌ی راهبردی به آن دارید و حالا در اولین پروژه قرار است قبل از هر چیز شخصی‌سازی را یاد بگیرید و تمرین کنید.

حتما بخوانید:  به رؤیاهای‌تان فکر کنید
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس