معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> تعادل در تابستان
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

تعادل در تابستان

تعادل در تابستان

تعادل در تابستان

مهم‌ترین دستاورد دفتر برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان کانون تعادل در مطالعه است. مثلاً اگر رشته‌ی شما تجربی است نباید فقط زیست بخوانید، بلکه باید تعادل را رعایت کنید.

وقتی مطالعه می‌کنید باید برای هر درس به نسبت اهمیت و توانمندی خود زمان بگذارید. این زمان مخصوص شخص شماست. ازطرفی نباید برای عمومی‌ها به همان اندازه که برای اختصاصی‌ها زمان در نظر می‌گیرید زمان صرف کنید و در هر رشته‌ی تحصیلی که هستید زمانی که برای مطالعه‌ی درس‌های اصلی رشته‌ی خود در نظر می‌گیرید نباید با بقیه‌ی درس‌های اختصاصی شما برابر باشد.

در مورد تست‌زنی و تشریحی‌خوانی هم باید تعادل داشت. برخی فکر می‌کنند سال‌ آخر باید بیش‌تر تست کار کنند، در صورتی که 70 درصد تشریحی و 30 درصد تستی یا 80 درصد تشریحی و 20 درصد تستی را توصیه می‌کنیم و باید سهم بیش‌تر مطالعه را به تشریحی و کم‌تر را به تستی اختصاص دهید.

تعادل دیگر مربوط به درس‌های عمومی و اختصاصی است. باید زمان بیش‌تری را برای اختصاصی‌ها در نظر بگیرید. تعادل در درس خواندن و کلاس رفتن و تعادل در ساعت خواب و بیداری نیز مهم است.

چگونه می‌توان به این تعادل‌ها دست یافت؟

با پر کردن دفتر برنامه‌ریزی و به‌خصوص پر کردن صفحه‌ی 182 با ثبت فعالیت‌های آموزشی و جمع‌بندی آن‌ها متوجه می‌شوید که متعادل درس خوانده‌اید یا خیر.

دستاورد دیگر استفاده از دفتر برنامه‌ریزی افزایش ساعت مطالعه است. دانش‌آموزان اغلب از کمبود زمان گله می‌کنند. پر کردن دفتر برنامه‌ریزی در این موضوع هم کمک می‌کند.

حتما بخوانید:  کتاب تابستان و سخت‌کوش‌ها
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس