معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> تابستان برای برترها
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

تابستان برای برترها

تابستان برای برترها

تابستان برای برترها

تابستان برای دانش‌آموزان سخت‌کوش شروع زودهنگام نیست، بلکه یک شروع به‌موقع است. مزایای مطالعه در تابستان برای تمام پایه‌ها و تمام دانش‌آموزان با هر وضعیت تحصیلی مهم و ضروری است. فقط گاهی یک دلیل در مقطع زمانی خاصی پررنگ‌تر می‌شود:

  • کنکوری‌ها و کتاب زرد عمومی: تابستان به لحاظ فراغت زمانی بازه‌ی مناسبی برای تمرکز روی درس‌های عمومی است. مطالعه و تست‌زنی از کتاب زرد عمومی باعث تیپ‌شناسی سؤالات می‌شود و دانش‌آموز می‌تواند با شناخت صحیح آن‌ها و با انتخاب روش مطالعه‌ی مناسب به مطالعه‌ی خود سمت‌وسو دهد.

  • ششمی‌ها و نهمی‌ها: با توجه به این‌که در انتهای سال باید در آزمون ورودی مدارس نمونه‌دولتی و تیزهوشان شرکت کنید، شروع از تابستان علاوه بر افزایش تسلط بر درس‌ها باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و شما می‌توانید این زمان را به تست‌زنی و حل تمرین اضافه اختصاص دهید.

  • یازدهمی‌ها در یک پایه‌ی جدید: جدید بودن پایه‌ی یازدهم ضرورت پیش‌خوانی درس‌ها را دوچندان می‌کند. آشنایی با درس‌ها حتی در حد مقدماتی باعث می‌شود در طول سال با یک پیش‌زمینه و آمادگی در کلاس درس حاضر شوید که این کار هم بر میزان یادگیری تأثیر دارد و هم بر اعتمادبه‌نفس.

به یاد داشته باشید برای درس‌های نگاه به آینده مطالعه‌ی تشریحی اولویت دارد.

حتما بخوانید:  موفقیتی از جنس گرما!
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس