معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> تابستان یعنی…
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

تابستان یعنی…

تابستان برای برترها

تابستان یعنی…

تابستان را می‌توان به 7 بخش ترجمه کرد:

ت: تکمیل و تثبیت بر مباحث و مطالب گذشته و تمرکز کردن، تسلط یافتن و پیش‌خوانی مطالب سال جدید

ا: آموخته‌ها

ب: بابرنامه بودن

س: سطح آموزشی و علمی داوطلب

ت: تقسیم نگاه و عدالت آموزشی در همه‌‌ی مباحث

ا: انعطاف‌پذیر و اجرایی بودن برنامه‌ی تابستان

ن: نواقص و یادگیری‌های سال تحصیلی گذشته

تابستان در کنار گذراندن اوقات فراغت فرصت خوبی برای تکمیل و رفع نواقص مطالعات شماست. کافی است کارنامه‌ی بازیابی خود را در صفحه‌ی شخصی خود دانلود کنید و منطبق با هر آزمون مباحث مورد نظر را در برنامه‌ی شخصی خود قرار دهید. کتاب تابستان ابزار کمکی برای پایدار کردن آموخته‌های شماست.

اولين و مهم‌ترين ويژگي تابستان، داشتن برنامه‌ای است که قابليت اجرايي داشته باشد و دست‌يافتني باشد. شما در تابستان نیازمند برنامه‌ای‌ هستید که حق انتخاب داشته باشید و انعطاف‌پذیر باشد تا بتوانید برنامه‌ی خود را بر اساس توانایی‌های خود شخصی‌سازی کنید. اجرایی بودن برنامه‌ی تابستان به این معنی است که در کنار تثبیت آموخته‌های گذشته بتوانید مطالب آینده را پیش‌خوانی کنید. توصیه می‌کنم برنامه‌ی راهبردی آزمون‌‌های تابستان را بررسی کنید.

اکنون شما سطوح آموزشی متفاوتی دارید: عالی، متوسط، نیاز به تلاش و خاموش. می‌توانید این موارد را در کارنامه‌ی پنج نوع درس ببینید. تابستان بهترین فرصت برای تثبیت، پایداری و تبدیل یادگیری ناقص به یادگیری کامل است. برای ارتقا و تبدیل وضعیت سطح آموزشی خود در تابستان می‌توانید از کتاب تابستان، دی‌وی‌دی‌های آموزشی، کتاب زرد عمومی، کتاب‌های آبی و کتاب‌های سه‌سطحی استفاده کنید. کافی است مبحث یا فصل مورد نظر را بررسی کنید و با انتخاب یک منبع سطح آموزشی خود را ارتقا دهید.

حتما بخوانید:  منطق برنامه‌ی تابستان چیست؟

شناخت نادرست از توانايي‌‌ها يکي از عوامل شکست خوردن در برنامه‌ريزي است. دفتر برنامه‌ریزی یکی از منابع و ابزارهای هدفمند است که می‌تواند توانایی‌های شما را مشخص کند. هم‌چنین تحلیل توانایی‌هایی که در سال گذشته داشته‌اید می‌تواند از شکست خوردن شما در برنامه‌ریزی جلوگیری کند.

تنظیم یک برنامه‌ی مطلوب در تابستان، شروع خوبی برای هر داوطلب کنکوری است.

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس