معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> برنامه‌ریزی برای پیشرفت در تابستان
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

برنامه‌ریزی برای پیشرفت در تابستان

تأثیر نگاه به آینده در ایجاد انگیزه‌ی مطالعه در تابستان

برنامه‌ریزی برای پیشرفت در تابستان

دانش‌‌آموزان موفق در تابستان بی‌کار نخواهند بود و با برنامه‌ریزی و شرکت در آزمون‌ها در تکاپو هستند؛ اما چگونه با یک برنامه‌ریزی منطقی و هدفمند می‌توان پیشرفت کرد؟

در ایام تابستان برنامه‌ی راهبردی تحول شگرفی در برنامه‌ریزی دانش‌آموز دارد. این برنامه شامل دو قسمت نگاه به گذشته و نگاه به آینده است و دانش‌آموز را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد؛ زیرا داوطلب پس از انتخاب واحد از منابع مطالعاتی در تابستان آگاهی می‌یابد. از جمله مزیت‌های برنامه‌ی راهبردی تابستان توجه به درس‌های سال آینده است که اهداف بلندمدت را گام‌به‌گام تجزیه می‌کند و دانش‌آموز را با درس‌های سال آینده آشنا می‌کند. مهم‌ترین قسمت این برنامه پیشروی جزء به کل و گام‌به‌گام همراه با مشخص بودن تعداد سؤالات از هر فصل است که باعث می‌شود داوطلب با اعتمادبه‌نفس بیش‌تری کار را دنبال کند. از جمله مهم‌ترین عوامل موفقیت توجه به تمام درس‌هاست که این ویژگی در برنامه‌ی راهبردی باعث ایجاد نوعی تعادل در مطالعه می‌شود؛ به‌عبارتی طی دو هفته به تمام درس‌های برنامه‌ی راهبردی مطابق با اهمیت هر یک توجه خواهد شد.

 از جمله مزیت‌های دیگر برنامه‌ی راهبردی این است که باعث می‌شود داوطلب دید کلی نسبت به وضعیت مطالعاتی خود داشته باشد. او در نگاه اول پروژه‌ها را بررسی کرده و متوجه می‌شود که مجموع این پروژه‌ها به‌تدریج همگام با برنامه‌ی راهبردی در آزمون‌های دوهفته‌ای اجرا می‌شوند و با پایان هر پروژه شاهد افزایش تراز و ارتقای نمره در مدرسه نیز خواهد بود.

حتما بخوانید:  نکاتی برای افزایش تمرکز بیشتر در سر جلسه كنكور سراسری 96
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس