معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> شخصیت آزمونی‌تان را بسازید
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

شخصیت آزمونی‌تان را بسازید

شخصیت آزمونی‌تان را بسازید

آزمون دادن یک مهارت است که با تمرین و تکرار کسب می‌شود. من و شما برای کسب این مهارت باید روش‌های مختلف آزمون دادن را بدانیم و بر اساس آن و با آزمایش آن‌ها، روش خودمان را کشف کنیم و سپس با تمرین روش خاص خودمان، آن را در وجودمان نهادینه کنیم. اگر روش‌های دانش‌آموزان موفق سال‌های اخیر را مطالعه کنید متوجه می‌شوید که چهارچوب کلی یکسان اما جزئیات متفاوت است و همین اجرای جزئیات روش من و شما را می‌سازد و انجام مکرر آن شخصیت ما در آزمون را شکل می‌دهد.

تعجب ندارد! دقیقاً به همین سادگی اتفاق می‌افتد. شخصیت ما نشئت‌گرفته از عادات ماست و عادات زاییده‌ی رفتار ما و رفتار تبلور گفتار و گفتار مصداق عینی افکار ماست. پس برای تغییر شخصیت، راه درازی در پیش داریم.

اولین قدم برای ساختن شخصیتِ آزمونی‌تان، اصلاح افکار است. تمام ذهنیت خود در مورد آزمون را کنار بگذارید. روش‌های دانش‌آموزان موفق و ترازهای برتر را مطالعه کنید. با اولیا و پشتیبان گفت‌وگو کنید تا اطلاعات کاملی درباره‌ی آزمون و هدف از آن و روش‌های آزمون دادن کسب کنید. این اطلاعات را مکتوب کرده و در ذهنتان مرور کنید تا اشتراکات آن‌ها را پیدا کنید و چهارچوبی برای خودتان بسازید. درباره‌ی آن‌ها باز هم با اولیا، پشتیبان و دوستانتان گفت‌وگو کنید. روش‌ها یا ترکیبی از روش‌هایی را که به نظرتان مؤثرترند و با آن‌ها احساس راحتی بیش‌تری دارید و با شما انطباق و هماهنگی بیش‌تری دارند در منزل و آزمون‌ها تمرین کنید تا مناسب‌ترین و بهترین آن‌ها را کشف کنید و با تمرین و تکرار بیش‌تر با آن‌ها مأنوس شده و تبدیل به عادت شما شوند. حالا این عادات شماست که شخصیتِ آزمونی شما را شکل می‌دهد. هنوز تابستان است و شما فرصت کافی برای شکل دادن به شخصیتِ آزمونی‌تان دارید. هم زمان دارید، هم روش، هم ابزار، هم تکنیک. فقط می‌ماند همت و تلاش. دیدید چه‌قدر ساده است؟

حتما بخوانید:  اهمیت برنامه‌ریزی خوب و منسجم
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس