معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> پیش‌خوانی درس‌ها در تابستان
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

پیش‌خوانی درس‌ها در تابستان

آدرس موفقیت در تابستان

پیش‌خوانی درس‌ها در تابستان

برنامه‌ی تابستان متشکل از دو قسمت است: نگاه به گذشته و نگاه به آینده. در نگاه به آینده دو یا سه درس را انتخاب می‌کنید و آن‌ها را پیش‌خوانی می‌کنید. یادتان باشد که در تمام روش‌های مطالعه، پیش‌خوانی گام اول است.

دانش‌‌آموزاني كه درس خواندن را شروع كرده‌اند بايد مديريت زمان خوبي داشته باشند. این‌که ساعت خواب شما در تابستان تغيير كرده دليلی برای کنار گذاشتن درس‌ها نیست. هر لحظه از زمان حساسيت خاص خودش را دارد.

رتبه‌هاي برتر سال آينده از همين تابستان مشخص مي‌شوند. اتفاقاً كساني كه در تابستان درس مي‌خوانند كساني هستند كه بيش‌تر دنبال موفقيت هستند و حتي والدين آن‌ها هم بيش‌تر به فكر امور آموزشي آن‌ها هستند. اين دانش‌آموزان از لحاظ درسي هم قوي‌تر هستند. يكي از زمان‌هايي كه مي‌توانيد خوب شروع كنيد تابستان است. برنامه‌ی ما زود تمام كردن نيست، بلكه به‌موقع تمام كردن است، اما يك شرط دارد: زود شروع کنید.

پیشنهاد می‌کنم داوطلبان رشته‌ی ریاضی در تابستان رياضي و فيزيك و رشته‌ی تجربي رياضي و زيست و فيزيك و شيمي را بخوانند. توصيه‌ی ديگرم خواندن درس عربي است. برخي در تابستان از كلاس استفاده می‌کنند ولي برخي نیز خودشان مطالب را مطالعه می‌كنند. براي كساني كه مي‌خواهند خودشان مطالعه كنند انتخاب كتاب خيلي مهم مي‌شود. حتماً كتابي را تهيه كنید كه براي‌تان مفيد باشد. براي درس‌هایی به كلاس بروید که مطالعه‌ی آن‌ها در طول سال تحصيلي وقت زيادي از شما می‌گیرد. در كلاس پيش‌خواني کنید و بدانید که اولين قدم برای يادگيري است. با پيش‌خواني و مطالعه در تابستان، وقتي در سال تحصيلي به كلاس مي‌رويد چرخه‌ی يادگيري بين شما و معلم ايجاد مي‌شود. شما فقط يك شنونده نيستيد، بلكه در كلاس مشاركت مي‌كنيد.

حتما بخوانید:  بهتر کردن تجربیات سال تحصیلی قبل

اگر برای درسی نگاه به آینده انتخاب نکرده‌اید به یک مجموعه‌سؤال موازی از همان درس از سال گذشته پاسخ بدهید.

در کنار این موضوع به انتخاب منابع دقت کنید. در میان منابع، کتاب تابستان مهم‌ترین اولویت است.

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس