معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> نگاه به گذشته همیشه مهم است (2)
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

نگاه به گذشته همیشه مهم است (2)

نگاه به گذشته همیشه مهم است (2)

مرور مطالب سال قبل شاید در نگاه اول کمی تکراری و کسل‌کننده به نظر برسد اما موفقیت در برنامه‌ی بلندمدت آینده بدون تقویت نقاط ضعف گذشته غیر ممکن است.

در یک تصمیم‌گیری منطقی و در حالتی متعادل، اختصاص دادن 20 الی 30 درصد زمانِ مجموع مطالعات تابستانی به نگاه گذشته، اهداف این بخش از برنامه‌ی راهبردی را برای‌تان تأمین خواهد کرد. هر چند باید به خاطر داشته باشید روش‌های مطالعه و روش همراهی با برنامه‌ی راهبردی نیاز به شخصی‌سازی دارد. اگر تعداد درس‌های نوسانی و درس‌های نیازمندِ تلاش بیش‌ترِ شما زیاد باشد باید در سهم 30 درصدی نگاه به گذشته تجدید نظر کنید. در تابستان هم می‌توانید وضعیت درس‌ها را بهبود بخشید و آن‌ها را به سمت درس‌های نقاط قوت میل دهید. در کنار منابع قدیمی در این درس‌ها قطعاً استفاده از منابعی که به بازآموزی مطالب کمک می‌کنند، نقش مؤثری در رفع اشکالات گذشته ایفا خواهند کرد تا بازدهی مطالعه‌ی تابستانی خود را در این بخش بالاتر ببرید.

نگاه به گذشته، اهمیت آن، سهم مناسب آن در برنامه‌ی شخصی خودتان و اهمیت مطالب پایه‌ای برای مطالب سال بعد را هیچ گاه فراموش نکنید. سخت‌کوش‌ها در فصل مهمی مانند تابستان از کنار کارهای مهم به‌سادگی عبور نمی‌کنند.

حتما بخوانید:  اهمیت برنامه‌ریزی خوب و منسجم
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس