معماری
سرخط خبرها
خانه >>> مشاوره رایگان کنکور >>> سرنوشت‌تان را رقم بزنید
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

سرنوشت‌تان را رقم بزنید

سرنوشت‌تان را رقم بزنید

سرنوشت‌تان را رقم بزنید

به سرنوشت‌سازترین تابستان زندگی‌تان خوش آمدید. اگر کمی آینده‌نگر باشید (آن هم در حد چند ماه) می‌بینید که امسال فقط سال چهارم نیستید. امسال هم سال چهارمید، هم دوم و هم سوم و حتی گاهی اول! یازده سال تحصیلی را تک‌مقطعی گذراندید اما سال جدید چندمقطعی هستید؛ چون آزمون کنکور شامل مباحث چند مقطع تحصیلی است و شما مجبورید برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، مجموعه‌ای از «ترین»‌ها را به خدمت بگیرید: مفیدترین، زودبازده‌ترین، مؤثرترین و اثربخش‌ترین منابع، ابزارها، روش‌ها و تکنیک‌ها. مجموعه‌ی «ترین»‌ها به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان، بهترین نتیجه را کسب کنید.

ارزش زمان و مدیریت زمان جایی آشکار می‌شود که شما باید سه سال تحصیلی را در یک سال پشت سر بگذارید. آیا باید سه برابر سال‌های قبل درس بخوانید؟ مگر شبانه‌روز چند ساعت است؟ مگر موفق‌ها بیش‌تر از 24 ساعت در شبانه‌روز وقت دارند؟ مگر نه این‌که 6 الی 8 ساعت باید بخوابید! تازه ساعات مدرسه، ناهار و شام را هم باید از 24 ساعت کم کنید. چیزی نمی‌ماند! تازه می‌شود مثل سال‌های قبل!

پس چه استراتژی و برنامه‌ای باید پیاده کرد؟

شما در طی شبانه‌روز به همان اندازه که آلبرت اینشتین، توماس ادیسون، هلن کلر، میکل آنژ، نفرات برتر کنکور و دیگران فرصت داشتند وقت دارید. تفاوت شما در این است که چیز زیادی نباید کشف کنید! آن‌چه نیاز دارید قبلاً کشف و تجربه شده است. کافی است برنامه‌ی راهبردی کانون را جدی بگیرید و از همین تابستان بهترین بهره را ببرید. از همین حالا شروع کنید؛ فردا دیر است.

حتما بخوانید:  نگاه به آینده در یک افق روشن
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس