معماری
سرخط خبرها
خانه >>> اخبار کنکور >>> سوت آغاز ماراتن کنکور سراسری 96 زده شد
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

سوت آغاز ماراتن کنکور سراسری 96 زده شد

فروش سوالات کنکور تجربی ۹۶

آزمون سراسری سال 1396 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با رقابت داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی از دقایقی قبل آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، درهای ورود به حوزه های امتحانی چهل و هفتمین دوره آزمون سراسری از ساعت 7 صبح امروز، پنجشنبه بر روی داوطلبان گروه­ های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی بسته شده و از ساعت 8 صبح نیز ماراتن کنکور آغاز شد.
این دوره از آزمون سراسری به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.
ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۶ از ۱۹ بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و با احتساب تمدید و فرصت مجددی که برای داوطلبان در نظر گرفته شد، تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر
( 58.96 درصد) زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر (41.04 درصد) مرد هستند.
آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ نسبت به آمار سال ۹۵ که ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر بود، ۶۹ هزار و ۷۷۱ نفر (7.5 درصد) بیشتر شده است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش درخصوص آمار داوطلبانی که متقاضی آزمون های نوبت صبح امروز، پنجشنبه هستند به خبرنگار ایرنا گفت: 148 هزار و 500 داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری 96 ثبت نام کرده اند.
حسین توکلی افزود: 52 هزار و 531 نفر داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری امسال، زن و 95هزار و 969 نفر مرد هستند.

حتما بخوانید:  به کنکور و آزمون در ایران، از دبیرستان تا دکترا میتوان اعتراض زد

**حدود 35.5 درصد داوطلبان علوم ریاضی و فنی، زن و 64.5 درصد مرد هستند
وی اظهار داشت: به عبارت دیگر 35.37 درصد داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری 96 را زنان و 64.63 درصد را مردان تشکیل می دهند که قرار است با یکدیگر رقابت علمی داشته باشند.
توکلی آمار داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی آزمون سراسری 96 را ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۱۱۵ هزار و ۴۶۶ نفر زن و ۶۸ هزار و ۷۲۹ نفر مرد هستند.

**حدود 63 درصد داوطلبان علوم انسانی را زنان و 37 درصد را مردان تشکیل می دهند
وی تصریح کرد: به عبارت دیگر 62.69 درصد داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی آزمون سراسری 96 را زنان و 37.31 درصد مابقی را مردان تشکیل می دهند که قرار است با یکدیگر رقابت علمی داشته باشند.
در آزمون سراسری سال 1396 به هر داوطلب در تمام گروه های آزمایشی، یک پاسخنامه و دو دفترچه سوال و آزمون عمومی «دفترچه شماره 1» و آزمون اختصاصی «دفترچه شماره 2» داده می شود.
دفترچه شماره آزمون سراسری که شامل سوالات عمومی داوطلبان و برای همه گروه های آزمایشی مشترک است، دارای 100 سوال است که داوطلبان باید در مدت 75 دقیقه به آنها پاسخ دهند.
دفترچه شماره 2 داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی شامل 135 سوال است که داوطلبان برای پاسخگویی به آنها 175 دقیقه فرصت دارند.
برای 180 سوال دفترچه شماره 2 داوطلبان گروه علوم انسانی نیز 165 دقیقه، زمان پاسخگویی درنظر گرفته شده است.
دارندگان دیپلم علوم و معارف دارای مدرک پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم انسانی قرار دارند، علاوه بر پاسخگویی به سئوالات دفترچه های عمومی و اختصاصی (دفترچه های شماره 1 و 2)، باید به 20 سوال دفترچه اختصاصی شماره 3 نیز در مدت 20 دقیقه پاسخ دهند.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، پس از تصحیح برگه های آزمون سراسری به صورت ماشینی، نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در دهه دوم مردادماه ۹۶ بر روی سایت سنجش منتشر می شود و نتایج نهایی آزمون سراسری 96 نیز شهریورماه امسال اعلام خواهد شد.

حتما بخوانید:  اطلاعيه‌ مهم براي‌ كليه‌ داوطلبان‌ آزمون‌ سراسري سال 1396
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس