معماری
سرخط خبرها
خانه >>> اخبار کنکور >>> زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور 96
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور 96

کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از روز یکشنبه ۱۱ تیرماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان از گروه آزمایشی علوم تجربی

زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور 96

نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در دهه دوم مردادماه ۹۶ بر روی سایت سنجش منتشر می شود

آزمون سراسری سال 1396 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با رقابت داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی از دقایقی قبل آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، درهای ورود به حوزه های امتحانی چهل و هفتمین دوره آزمون سراسری از ساعت 7 صبح امروز، پنجشنبه بر روی داوطلبان گروه­ های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی بسته شده و از ساعت 8 صبح نیز ماراتن کنکور آغاز شد.

در آزمون سراسری سال 1396 به هر داوطلب در تمام گروه های آزمایشی، یک پاسخنامه و دو دفترچه سوال و آزمون عمومی «دفترچه شماره 1» و آزمون اختصاصی «دفترچه شماره 2» داده می شود.
دفترچه شماره آزمون سراسری که شامل سوالات عمومی داوطلبان و برای همه گروه های آزمایشی مشترک است، دارای 100 سوال است که داوطلبان باید در مدت 75 دقیقه به آنها پاسخ دهند.
دفترچه شماره 2 داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی شامل 135 سوال است که داوطلبان برای پاسخگویی به آنها 175 دقیقه فرصت دارند.
برای 180 سوال دفترچه شماره 2 داوطلبان گروه علوم انسانی نیز 165 دقیقه، زمان پاسخگویی درنظر گرفته شده است.
دارندگان دیپلم علوم و معارف دارای مدرک پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم انسانی قرار دارند، علاوه بر پاسخگویی به سئوالات دفترچه های عمومی و اختصاصی (دفترچه های شماره 1 و 2)، باید به 20 سوال دفترچه اختصاصی شماره 3 نیز در مدت 20 دقیقه پاسخ دهند.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، پس از تصحیح برگه های آزمون سراسری به صورت ماشینی، نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در دهه دوم مردادماه ۹۶ بر روی سایت سنجش منتشر می شود و نتایج نهایی آزمون سراسری 96 نیز شهریورماه امسال اعلام خواهد شد.

حتما بخوانید:  مصاحبه با ارسلان یزدچی رتبه 4 تجربی کنکور 96
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
نکات انتخاب رشته کنکور 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس